FITOTERAPIA CHORÓB ONKOLOGICZNYCH W ŚWIETLE BADAŃ
OGÓLNOPOLSKIE FORUM ZIELARSKIE W WARSZAWIE, 30.11 - 01.12.2019
ZIELARZ FITOTERAPEUTA - KOD ZAWODU 323012
KURS ZAWODOWY ZIELARZ - FITOTERAPEUTA
TERAZ W WARSZAWIE - 27.03.2020 - 25.04.2021 - 290 GODZIN !!!
.

PODSUMOWANIE ZIMOWEGO ZJAZDU ZIELARSKIEGO SOCHACZEW 2018

 W obronie polskich ziół - krótka relacja ze spotkania zielarzy
W dniach 26-28 stycznia 2018 odbył się w Sochaczewie Zimowy Zjazd Zielarski. Brało w nim udział 35 firm oraz sklepy zielarskie z terenu całej Polski. Poniżej krótkie podsumowanie, a już wkrótce foto relacja w naszej Galerii.

Zjazd Zielarski Instytutu Zielarstwa Polskiego oraz Grupy Herbaria, otworzył wiele nowych drzwi! Współpracę potwierdzili przedstawiciele wielu liczących się zielarskich organizacji i stowarzyszeń. Podczas debaty głos zabrali m.in. przedstawiciele sklepów zielarskich, Polskiego Komitetu Zielarskiego oraz V-ce Prezes Polskiej Izby Zielarsko-Medycznej. Wszyscy zadeklarowali potrzebę dalszej współpracy i solidarnego działania na rzecz zielarstwa. Cieszymy się, że do takiego porozumienia doszło właśnie podczas naszego Zjazdu! Ze swojej strony potwierdzamy gotowość do wsparcia inicjatyw powyższych organizacji oraz dalszą realizację cyklicznych szkoleń, warsztatów i zjazdów, gdzie dzięki współpracy z tak wspaniałymi autorytetami zielarskimi, pomagamy w podnoszeniu wiedzy o ziołach.

Kolejnym pozytywnym efektem naszego Zjazdu jest fakt, że zarówno firmy, jak i zielarze mogli osobiście przekonać się, że Grupa Herbaria nadal funkcjonuje. I to całkiem sprawnie - wszystko to jest Waszą zasługą. W konsekwencji czekamy na obiecane na zjeździe specjalne oferty m.in z firm: Propharma, Kawon, SpiceFarm, Fitomed, Hempoland, Farmina. Zdaję sobie sprawę, że produkty tych firm często goszczą w Waszych zielarniach, tym bardziej cieszy mnie, że otrzymamy oferty z ciekawszymi rabatami - tylko dla Herbarii.

Duża korzyść to także nowe kontakty z wykładowcami - tymi zupełnie neutralnymi, nie związanymi umowami o promocji preparatów czy firm. Cieszy mnie, że możemy korzystać z ich wiedzy pozbawionej "komercyjnych nalotów". Dodatkowo, w ramach współpracy z Polskim Komitetem Zielarskim, będziemy mogli korzystać z ich wykładowców i specjalistów, podobnie jak z ich bazy naukowej i terenowej. Już we wrześniu - na samym początku, możemy przygotować wyjazd do Kawonu - do firmy, na produkcję, do laboratoriów i na uprawy. A wszystko to połączone z wykładami o ziołach w wydaniu Prezesa firmy, p.  Krzysztofa Nowaka.
Podobną ofertę otrzymaliśmy od firmy uprawiającej konopie - zapraszają na wizytę najlepiej w okresie wakacji.

Podczas tego zjazdu, pierwszy raz włączyliśmy do programu zajęcia warsztatowe i ruchowe dla naszych zielarzy. Warsztaty prowadzone przez Roberta Anuszkiewicza - fizjoterapeutę i rehabilitanta, cieszyły się sporym zainteresowaniem. Podobnie było podczas konsultacji udzielanych przez Dr T. Błaszczyka.  Mam nadzieję, że udało się zrobić coś dobrego bezpośrednio dla Was. Myślę, że ten element - czyli wprowadzenia podczas zjazdów działań skierowanych dla poprawy zdrowia i samopoczucia zielarzy, warto będzie kontynuować podczas następnych spotkań.

Jeszcze raz bardzo Państwu dziękuję i oczywiście zapraszam na następne zielarskie wydarzenia. Przed nami Majówka z Herbaria w Korycinach - Ziołowym Zakątku i Darach Natury Pana Angielczyka - 25-27 maja 2018.

Pozdrawiam i bardzo gorąco dziękuję
Joanna Nestorowicz - Kiegiel
powrót