FITOTERAPIA CHORÓB ONKOLOGICZNYCH W ŚWIETLE BADAŃ
OGÓLNOPOLSKIE FORUM ZIELARSKIE W WARSZAWIE, 30.11 - 01.12.2019
ZIELARZ FITOTERAPEUTA - KOD ZAWODU 323012
KURS ZAWODOWY ZIELARZ - FITOTERAPEUTA
TERAZ W WARSZAWIE - 27.03.2020 - 25.04.2021 - 290 GODZIN !!!
.

Zielarze Dzieciom

Wspólna akcja Grupy Herbaria oraz firmy Bonimed Żywiec.

Wspólnie Zielarze mogą więcej!

Nie od dziś wiadomo, że ludzkie serce skłonne jest do pomocy. Zielarskie serce szczególnie, gdyż z racji choćby wykonywanego zawodu powołani jesteśmy do pomocy innym – tym, którzy takiego wsparcia niezbędnie potrzebują. Dzięki akcji prowadzonej przez Bonimed pod przewodnictwem Krzysztofa Błechy, mamy szansę by znów wykazać się dobrodusznością, szczerością i mocą obdarowywania. To wspaniałe uczucie, gdy możemy przypomnieć sobie, ile w każdym z nas jest dobra!
Zapraszamy do współdziałania i wsparcia inicjatywy, do której dołączyła już także Grupa Zielarska Herbaria wraz z ponad sześćdziesięcioma sklepami zielarsko-medycznymi.
Wspólnie możemy więcej!

Akcja „Zielarze dzieciom”


Misją firmy Bonimed, producenta ziół Ojca Grzegorza, oprócz wytwarzania doskonałych preparatów ziołowych jest również pomoc potrzebującym. Wyrazem tego było powołanie 15 lat temu Fundacji Pomocy Dzieciom w Żywcu, która od kilku lat posiada status Organizacji Pożytku Publicznego.

Fundacja utworzyła Centrum Rehabilitacyjno Edukacyjne dla dzieci niepełnosprawnych, które sukcesywnie rozbudowywała, aż do bieżącego roku, tworząc m.in. ogród terapeutyczny dla dzieci. Od 2012 roku Fundacja rozpoczęła działalność pomocową skierowaną na dzieci afrykańskie. Ufundowaliśmy dla sierocińca w Ugandzie dach, meble szkolne, zakup moskitier, finansujemy również ich leczenie. Pomocą objęliśmy 150 dzieci.
W 2013 roku rozpoczęliśmy współpracę z siostrami Pallotynkami , które w wielu krajach afrykańskich prowadzą działania humanitarne polegające na dożywianiu, edukacji oraz opiece medycznej skierowanej głównie do sierot i półsierot. Przekazaliśmy w lutym bieżącego roku palcówce misyjnej w Nkol-Avolo w Kamerunie, środki m.in. na zakup leków i maszyn krawieckich.
Dla mieszkańców Polski dziwna może wydawać się pomoc w postaci zakupu maszyn do szycia dla szkoły krawieckiej. Jednakże jest to praktycznie jedyna możliwość nauki zawodu przez afrykańskie dziewczęta. Podjęliśmy się pomocy szczególnie dla dziewczynek, dlatego że kobiety są na kontynencie afrykańskim w bardzo trudnej sytuacji bytowej. Dwuletnia nauka w szkole krawieckiej uczy dzieci zawodu, który daje możliwość bardzo szybkiego zarobkowania, zwłaszcza, że najlepsze absolwentki tej szkoły otrzymują  nagrodę w postaci maszyny do szycia. Młoda kobieta, która posiada taką maszynę i ma umiejętności krawieckie, otrzymuje możliwości zarobkowania, co w tamtejszej rzeczywistości jest dużym atutem, gdyż bezrobocie w tym rejonie jest powszechne.
Celem działania naszej fundacji jest przekazanie ludziom „wędki zamiast ryby”, co umożliwi im wyjście ze skrajnego ubóstwa i da szansę na w miarę normalne życie.
Szersze informacje na temat naszej działalności charytatywnej znajdziecie Państwo na stronie www.bonimed.pl w zakładce Działalność charytatywna firmy.
Zachęcamy Państwa w ramach Akcji zielarze dzieciom do przeprowadzenia podobnych działań, mających na celu danie szansy na normalne życie najbardziej potrzebującym.
Wydaje nam się, że promocja przedsiębiorczości poprzez naukę zawodu jest bliska Państwa sercu, wszak wszyscy jesteście przedsiębiorcami.
Z naszej strony możemy zapewnić, że 100% wpłaconych pieniędzy w ramach 1% lub niezależnie przekazanych środków  na konto Fundacji, zostanie przeznaczone na ustalone działania pomocowe.

W przypadku wpłat na konto  prosimy o napisanie  w tytule przelewu  -  Akcja „zielarze dzieciom”, natomiast  w  ramach wpłat 1%   prosimy o  napisanie   w PIT  w części „Informacje uzupełniające – pozycja „cel szczegółowy 1%”   -   Akcja „zielarze dzieciom”

Fundacja Pomocy Dzieciom KRS nr 0000100243
Bank Spółdzielczy w Żywcu konto nr 13 8137 0009 0014 5802 2000 0010

powrót