ZIELARZ FITOTERAPEUTA - KOD ZAWODU 323012
KURS ZAWODOWY ZIELARZ - FITOTERAPEUTA
TERAZ W WARSZAWIE - 13.09.2019 - 27.09.2020 - 290 GODZIN !!!
.
ZAJĘCIA TERENOWE I WARSZTATY ZIELARSKIE
29-30 CZERWCA 2019, ZAKŁADY ZIELARSKIE KAWON ORAZ PLANTACJA LAWENDY DANOWIEC.PL

Targi i zjazdy

ZAPRASZAMY DO UCZESTNICTWA W WYDARZENIACH ZIELARSKICH, ORGANIZOWANYCH PRZEZ  INSTYTUT ZIELARSTWA POLSKIEGO I TERAPII NATURALNYCH – GRUPA HERBARIA, W 2019 ROKU:

1. POZNAŃSKI KONGRES ZIELARSKI –  16-17.03.2019 – spotkanie pasjonatów ziół i naturalnych metod leczenia. Wydarzenie łączące wykłady, warsztaty oraz targi zielarskie na wysokim branżowym poziomie. Dodatkowym atutem będzie uczestnictwo i panel dyskusyjny dla czasopism branżowych i specjalizujących się w fitoterapii. Święto wiedzy zielarskiej! Możliwość zakupu produktów ziołowych i zdrowej żywności bezpośrednio od producentów!

2. MAJÓWKA Z ZIOŁAMI - 25-26.05.2019, WARSZAWA, CENTRUM KONESERÓW 8 – spotkanie dla zielarzy zawodowych i hobbystycznych, łączące zajęcia praktyczne, warsztaty i wykłady - także dla sympatyków ziół i fitoterapii.
W planie cykl wykładów fitoterapeutycznych, omówienie właściwości leczniczych roślin, analiza przypadków z uwzględnieniem ziołolecznictwa, doradztwo i konsultacje zielarskie. A do tego zajęcia z robienia nalewek i mieszanek ziołowych – przyprawowych i herbacianych, nauka kompozycji świeżych ziół, warsztaty kosmetyczne i gastronomiczne!
Zjazd o charakterze integracyjnym, połączony z nauką o ziołach i ich zastosowaniu w kuchni, apteczce i kosmetyce. Warsztaty zielarskie dla dzieci! Wiele zajęć praktycznych w cudownym otoczeniu świeżych roślin leczniczych - przyjdź, spróbuj, powąchaj - zaproś zioła do swojego życia!

3. ŚWIĘTO ZIELARZY - PLENEROWA IMPREZA ZIELARSKA W OGRODZIE BOTANICZNYM W ŁODZI,
15-16 CZERWIEC 2019:

Jak każdego roku, w okolicach Nocy Świętojańskiej, Ogród Botaniczny w Łodzi organizuje wyjątkową imprezę plenerową z uczestnictwem Zakonu Bonifratrów z Łodzi. Poza wyjątkowymi wykładami wielu specjalistów fitoterapii, będzie prowadzone doradztwo zielarskie i sprzedaż produktów Bonifratrów.

4. JAK ZIOŁA STAJĄ SIĘ LEKAMI – 29-30.06.2019 ZAKŁADY ZIELARSKIE KAWON – wyjazd łączący wykłady dotyczące uprawy, i przetwórstwa ziół ze zwiedzaniem zakładów produkcyjnych jednego z wiodących producentów ziół,  rejestrowanych jako leki. Wyjątkowe wydarzenie dla każdego praktyka fitoterapii.Jedyna szansa poznania od podszewki zasad wytwarzania leków roślinnych!

5. IV PRAKTYCZNE WARSZTATY ZIELARSKIE W ZIOŁOWYM ZAKĄTKU, KORYCINY DARY NATURY – 19-27.07.2019:
Kolejna edycja warsztatów uczących praktycznej strony zielarstwa. Pobyt z zakwaterowaniem i wyżywieniem. Zajęcia codziennie. Wykłady połączone z całym szeregiem zajęć w terenie, oznaczania ziół, zbioru i rozpoznawania gatunków leczniczych, a także ich przetwarzania i przygotowania mieszanek ziołowych, herbacianych, przyprawowych oraz nalewek leczniczych. Ponadto, warsztaty ceramiczne, mydlarskie i zajęcia z medycyny leśnej. A do tego KURS DLA ZBIERACZY ZIÓŁ, prowadzony przez pracowników firmy Dary Natury. Hasłem tej edycji jest : ZIOŁA NA TALERZU, W APTECZCE I KOSMETYCE! Gotujemy, pieczemy, robimy nalewki! Wykładowcy to praktycy zielarstwa, z olbrzymią wiedzą i doświadczeniem, zdobytym zarówno na uczelniach medycznych, jak również u dr H. Różańskiego.

6. JESIENNY ZJAZD ZIELARSKI Z WYPRAWĄ NA GRZYBY  09.2019:
Cykliczne wydarzenie zielarskie rozpoczynające aktywny sezon sprzedażowy, adresowane głównie dla osób zajmujących się zawodowo zielarstwem, właścicieli i personelu sklepów zielarskich oraz osób posiadających wykształcenie kierunkowe. To spotkanie stanowi połączenie targów zielarskich, wykładów i prezentacji produktowych. Dodatkowo zaplanowana jest wycieczka po okolicznych lasach oraz zbieranie grzybów pod przewodnictwem znanego mykologa dr Kazimierza Kopczyńskiego.

7. III FORUM ZIELARSKIE W ŁODZI -  7-8. 12.2019:
Spotkanie wszystkich miłośników ziół – zarówno ze środowisk naukowych, producentów i dystrybutorów oraz osób stosujących rośliny lecznicze i zioła w życiu codziennym. Konferencja naukowa z szeregiem warsztatów i wykładów dla każdego zainteresowanego fitoterapią. Godne polecenia wykłady wybitnych specjalistów ziołolecznictwa z całej Polski. Spotkanie dla pasjonatów ziół, zdrowego żywienia i kosmetyków naturalnych.


POZA PRZEDSTAWIONYMI STAŁYMI WYDARZENIAMI, KTÓRE JUŻ OD WIELU LAT SĄ ORGANIZOWANE PRZEZ NASZ INSTYTUT ZIELARSTWA, W OFERCIE SĄ TAKŻE WARSZTATY TERENOWE SEZONOWE, PROWADZONE W RÓŻNYCH CZĘŚCIACH POLSKI W OKRESIE OD MAJA DO KOŃCA WRZEŚNIA 2019. WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW I INFORMACJI MOŻNA ZNALEŹĆ NA WWW.INSTYTUTZIELARSTWA.PL ORAZ NA NASZYCH STRONACH PROFILOWYCH NA FACEBOOK.

PROWADZIMY TAKŻE STUDIA PODYPLOMOWE O KIERUNKU ZIELARSTWO I FITOTERAPIA NA AHE W ŁODZI.

ZAPRASZAMY!Więcej informacji u naszych informatorów:
konsultanci: tel: 729 15 15 00 lub 666 828 880
lub pod mail: biuro@grupaherbaria.pl