ZIELARZ FITOTERAPEUTA - KOD ZAWODU 323012
KURS ZAWODOWY ZIELARZ - FITOTERAPEUTA
TERAZ W WARSZAWIE - 13.09.2019 - 27.09.2020 - 290 GODZIN !!!
.
ZAJĘCIA TERENOWE I WARSZTATY ZIELARSKIE
29-30 CZERWCA 2019, ZAKŁADY ZIELARSKIE KAWON ORAZ PLANTACJA LAWENDY DANOWIEC.PL

Warsztaty

Aby odpowiedzieć na potrzebę, która powstała w skutek szerokiego zapotrzebowania na praktyczną wiedzę zielarską, stworzyliśmy praktyczne warsztaty dla hobbystów. Ich formuła jest w całości skoncentrowana na farmakognozji i towaroznawstwie zielarskim. Dogłębne poznanie roślin leczniczych i spożywczych jest gwarantem udanego ich stosowania. W ramach kursu omawiane są także metody tzw starej receptury, sugerowane przepisy i metody wykorzystania ziół w różnych terapiach. Ponadto, znajdą tu Państwo informacje o miodach, homeopatii, suplementach diety oraz o przyprawach i roślinach egzotycznych stosowanych w codziennym życiu i leczeniu. Nasze warsztaty to również okazja by dowiedzieć się, jak samodzielnie na własny użytek przygotować napar, herbatkę ziołową, maść, krem, okład z ziół czy pyszną, leczniczą nalewkę.

Warsztaty organizowane są w postaci zajęć terenowych w okresie letnim i stanowią połączenie wykładów i zajęć w terenie. Terminy i koszt zajęć są ustalane na bieżąco, stąd osoby zainteresowane proszę o bezpośredni kontakt drogą mailową lub telefoniczną (dane w zakładce KONTAKT).

IV PRAKTYCZNE WARSZTATY ZIELARSKIE W ZIOŁOWYM ZAKĄTKU, KORYCINY DARY NATURY – 19-27.07.2019:

Kolejna edycja warsztatów uczących praktycznej strony zielarstwa. Pobyt z zakwaterowaniem na terenie Podlaskiego Ogrodu Ziołowego i wyżywieniem na bazie przepysznej kuchni lokalnej i miejscowych świeżych ziół (możliwość wyboru diety wegetariańskiej).
Zakwaterowanie w pokojach z łazienkami.
I to co jest olbrzymią zaletą – nadal jest trochę ograniczeń w zasięgu telefonów komórkowych i internetu 

Zajęcia codziennie. Wykłady zielarskie połączone z całym szeregiem zajęć w terenie, oznaczania ziół, zbioru i rozpoznawania gatunków leczniczych, a także ich przetwarzania i przygotowania mieszanek ziołowych, herbacianych, przyprawowych oraz nalewek leczniczych. Ponadto, zajęcia z medycyny leśnej i mykologii – zasady zbioru, rozpoznawania grzybów oraz omówienie właściwości leczniczych i odżywczych.
Jak każdego roku, warsztaty zawierają KURS DLA ZBIERACZY ZIÓŁ, prowadzony przez pracowników firmy Dary Natury oraz zwiedzanie zakładów produkcyjnych tej zielarskiej firmy.

Tegoroczna tematyka warsztatów to:
ZIOŁA NA TALERZU, W APTECZCE I KOSMETYCE!
Gotujemy, pieczemy, robimy octy i nalewki! W odróżnieniu od poprzednich edycji, wykłady stanowią 50% czasu warsztatów i są wprowadzeniem do nauki samodzielnie przygotowywanych preparatów zielarskich. Wszystkie produkty, które zostaną przygotowane stają się własnością uczestników. Podczas warsztatów można będzie przygotować produkty, które powinny się znaleźć w domowej apteczce i kosmetyczce oraz w każdej szanującej się zielarskiej kuchni 

Wykładowcy to praktycy zielarstwa, z olbrzymią wiedzą i doświadczeniem, zdobytym zarówno na uczelniach medycznych, jak również u dr H. Różańskiego. Wśród znanych już Państwu dotychczas wykładowców jak dr Ewa Kuchowicz, dr Kazimierz Kopczyński, mgr Sylwia Barłoga, mgr Tadeusz Kurzac, pojawią się także nasi prelegenci ze studiów zielarskich: dr Natalia Sendkowska Wysocka oraz mgr Marcin Stępniak.

Poza zajęciami wynikającymi z planu warsztatów zielarskich do Państwa dyspozycji pozostaje cały teren Podlaskiego Ogrodu Ziołowego, z basenami, strefą SPA, ogrodem różanym, Kościołem, zespołem mini zoo, domkiem leśnym i wieloma innymi cudownościami Podlasia. Dla aktywnych mamy także dodatkowe zajęcia, jak warsztaty mydlarskie i ceramiczne. Będzie także ziołowe ognisko 

Zgłoszenia uczestnictwa na adres mail:
biuro@grupaherbaria.pl lub pod nr tel 729 15 15 00 lub 666 828 880.
Do dyspozycji mamy tylko 25 miejsc – decyduje kolejność wpłat.