Relacja z festiwalu kocham Zioła 2022

Tradycyjnie już z okazji 15 sierpnia, dnia Matki Boskiej Zielnej, odbył się Festiwal Kultury Zielarskiej “Kocham Zioła” organizowany przez Instytut Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych. 

Tegoroczna edycja była wyjątkowa, ponieważ pierwszy raz miejscem tego wydarzenia było Herbinarium – Ośrodek Zielarstwa i Terapii Naturalnych w Biesowie 10.

W tym roku jako Instytut chcieliśmy dać naszym gościom okazję przekonać się czym zajmujemy się na co dzień w ramach naszych rutynowych zajęć oraz zapoznać się z samym ośrodkiem. 

Uczestnicy mogli wziąć udział w spacerach botanicznych przeprowadzanych przez etatowych wykładowców Instytutu Zielarstwa Polskiego, a także w swoim zakresie zwiedzić teren Herbinarium. 

Wśród dostępnych atrakcji wyróżnić należy też zajęcia warsztatowe, w których uczestnicy pod okiem naszych wykładowców, mogli własnoręcznie spróbować zielarskiego rzemiosła i stworzyć kiszonki, kremy, mieszanki przyprawowe, dania dzikiej kuchni i wiele innych. 

 

Zwieńczeniem Festiwalu “Kocham Zioła” był konkurs wianków poświęconych Matce Boskiej, którego jurorem był sam proboszcz parafii Św. Mikołaja i Św. Antoniego w Biesowie, ksiądz Krzysztof Jeżowski