Herbinarium

Instytut Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych rozumiejąc specyfikę polskiego zielarstwa oraz mając na celu nieustanne podwyższenie jakości oferowanych kursów, w październiku 2021 roku został właścicielem 7-hektarowej nieruchomości w województwie warmińsko-mazurskim we wsi Biesowo (miejscowość ta dwukrotnie wygrała konkurs na najpiękniejszą wieś Warmii i Mazur!).

Osada Zielarzy

Ośrodek Zielarstwa i Terapii Naturalnych

Herbinarium – bo taką nazwę nosi Ośrodek Zielarstwa i Terapii Naturalnych – będzie prawdziwą Osadą Zielarzy. To wspaniałe miejsce, które jest już wstępnie zagospodarowane i urządzone: znajdują się tam liczne nasadzenia drzew, krzewów; elementy drobnej architektury terenu oraz ponad kilometr ścieżek. W Herbinarium powstanie sala konferencyjno-wykładowa, pracownia zielarska i kosmetyczna, biblioteka zielarska oraz biblioteka ziół, jak i liczne pomieszczenia do nauki terapii naturalnych. Naszym głównym celem jest zapewnienie dogodnych, kompleksowych warunków dla wszystkich zainteresowanych zdobywaniem szerszej wiedzy lub praktycznym skorzystaniem z niej. Dopełnieniem infrastruktury będą liczne ogrody roślin leczniczych, dostarczające surowca nie tylko do warsztatów zielarskich, ale również umożliwiające bliższe zapoznanie się z rzadziej występującymi lub egzotycznymi, ale bardzo użytecznymi gatunkami.

Organizujemy wydarzenia dla szkół podstawowych i przedszkoli 🙂 Staramy się zarazić zielarstwem już od najmłodszych lat. 
Kontakt do menadżerki Herbinarium Moniki Gacioch
tel: 600875973

Przede wszystkim to miejsce będzie dla Was, dla zielarzy – każdy znajdzie tutaj kąt dla siebie; miejsce do wypoczynku, efektywnej pracy, rozrywki, ale zawsze w otoczeniu ziół, aromatów oraz dawnej wiedzy! Wszystkie założone cele z pewnością osiągniemy szybciej, gdy wspomożecie nas w tworzeniu i organizowaniu Herbinarium: na portalu społecznościowym Zrzutka trwa zbiórka zorganizowana przez Fundację Instytutu Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych, która ma na celu stworzenie sali zajęciowej i rozwój Herbinarium. Dla darczyńców zapewniliśmy wspaniałe nagrody: więcej informacji znajdą Państwo na zrzutka.pl/herbinarium. Serdecznie dziękujemy za Wasze wsparcie!

DSC_0714_Easy-Resize.com
DSC_1874_Easy-Resize.com (1)
dawne ogody domowe zioowe_Easy-Resize.com

Szybki Kontakt

Zostaw nam swój adres mailowy i numer telefonu, a skontaktujemy się z Tobą!